Oswajanie strachu przed pająkami – Filia w Płazie – relacja

Oswajanie strachu przed pająkami – Filia w Płazie – relacja

Tak o swojej książce wypowiada się autor: „Mów mi Paj” to dziesięć zabawnych opowieści skierowanych zarówno do dzieci, młodzieży jak i do dorosłych. Narratorem jest sympatyczny pająk podróżnik-myśliciel o imieniu Paj. Świat ludzi widziany z perspektywy Paja nie tylko bawi, ale też skłania do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze, nad relacjami, podejmowanymi wyzwaniami, poszukiwaniu miłości oraz… tajemniczej muzyce, która wibruje w każdym z nas. Życzę udanej lektury oraz owocnych poszukiwań.

Jak mieliśmy okazję się przekonać 21 września 2022, naszym zaproszonym gościom – uczniom klas III-IV – bardzo podobały się przygody Paja. Czytanie autora przerywały salwy dziecięcego śmiechu. Dzieci opowiadały o swoich „pająkowych” doświadczeniach i pierwszych literackich próbach tworzenia własnych opowieści. Pan Michał zaprosił wszystkich do twórczej zabawy w pisanie. Zadaniem uczestników było udzielanie na kartkach odpowiedzi na zadawane przez autora pytania, ale za każdym razem na innej – wymienionej z kolegami – karcie. Powstały przezabawne zarysy fabuł, które dzieci obiecały na lekcjach rozwinąć w prawdziwą bajkę. Nasz gość miał nadzieję, że kilka z nich będzie mógł w przyszłości przeczytać.

Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Scroll to Top