Podebatujmy! Jakie będzie Miasto Młodych?

Już w ten piątek!

16 września o godz. 9:00 odbędzie się debata połączona z warsztatami pt. „Podebatujmy! Jakie będzie Miasto Młodych?”.

Grupa zorganizowana.

Prowadzenie: Magdalena Milert

Naszym gościem i prowadzącą to wydarzenie będzie Magdalena Milert – w social mediach znana jako @Pieing.

Pisze o architekturze i gospodarce przestrzennej. Na jej blogu w bardzo ciekawy i młodzieżowy / nowoczesny sposób przedstawia jak tworzyć dobre miasto, co robić by przestrzeń wokół nas była lepsza i dlaczego jest to tak ważne. A przekazuje to dzięki merytorycznej wiedzy przeplatanej memami!

Jest absolwentką Politechniki Śląskiej, kierunku Architektura i Urbanistyka. Pracowała kilka lat w biurach architektonicznych, ale uznała, że to nie jej bajka. Rzuciła tę pracę na rzecz opowiadania o tym, jak robić miasto.

„Pieing to rzucenie ciastem, akt publicznego niezadowolenia, ale także to czasownik, który oznacza, że możesz robić wszystko.”

„Propaguję dobry miejski UX. Uważam, że edukacja, podnoszenie świadomości i uwrażliwienie na otoczenie są bardzo istotne, a wiele miejskich decyzji zależy od mieszkańców. Przekładam to, co z definicji trudne i niezrozumiałe na język całkiem prosty, który dociera do ludzi. W swoich postulatach podkreślam, że miasto ma być zrobione porządnie i dostępne dla wszystkich. Promuję chodzenie pod hasztagiem #pieszopomieście”

Magdalena Milert

Magdalena Milert wydała świetną książkę, dla tych którzy planują zakup mieszkania. A w niej dowiemy się:

• czym różnią się mieszkania w kamienicy, bloku i innych (jakie są ich plusy i minusy)
  • kiedy można kupić mieszkanie z widokiem, a kiedy naprzeciw mogą powstać wieżowce
  • jakie chwyty stosują deweloperzy, żeby ukryć wady mieszkania
  • jak znaleźć idealny układ mieszkania

Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) jest organizowany każdego roku w dniach 16 – 22 września. Jest częścią miejskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej EkoChrzanów, której współorganizatorem jest Urząd Miejski w Chrzanowie, promującej miasto Chrzanów, jako miejsce przyjazne środowisku naturalnemu, zachowania proekologiczne, zdrowy styl życia oraz edukację w zakresie ekologii, niskiej emisji i zrównoważonego transportu.

16 – 22.09.2022

Zobacz szczegółowy program!

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Współorganizator: Urząd Miejski w Chrzanowie