Spotkanie z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską – Filia w Balinie – relacja

26 września 2022 w Filii w Balinie, w ramach cyklu „Nowe szaty książki”, gościła uznana polska malarka i ilustratorka książek dla dzieci – Elżbieta Wasiuczyńska – odpowiedzialna między innymi za szatę graficzną książki Tomasza Samojlika „Bercia i Orson”.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wygląda warsztat pracy ilustratora. Następnie same zinterpretowały wylosowane tematy nawiązujące do przyrody. W efekcie powstała wspaniała, pełna wyobraźni galeria.

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Nowe szaty książki”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.