Akademia Słowa: Gustaw przedstawia – promocja publikacji Zbigniew Klatka “Bo imć Kasztelan Koryciński zachorzał”

Zapraszamy na kolejne spotkanie promujące  publikację, której mocą jest zbiór anegdot i faktów o Alwerni.

7.11, o godz. 18:00, MBP, ul. Władysława Broniewskiego 10C (sala konferencyjna)

Zbigniew Klatka jest mieszkańcem Alwerni, ponad 40 przepracował w Zakładach Chemicznych „Alwernia”, był redaktorem naczelnym miesięcznika „Alchemik”. Od ponad 20 lat kieruje Teatrem Ludowym „Tradycja” w Okleśnej.  Jest autorem scenariuszy, aktorem i reżyserem. Od siedmiu lat prowadzi Stowarzyszenie Seniorzy „Alwerni”. Jest również autorem książek „Wierni Alwerni”, „Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Alwerni 1895-2005”, „20 lat Międzyzakładowego Klubu Sportowego „Alwernia” 1988-2008”. Od wielu lat współpracuje z chrzanowską biblioteką, przy benefisach i Narodowym Czytaniu oraz innych miejskich happeningach.

Do zobaczenia!