Czytaj dla zdrowia – MBP Chrzanów – relacja

7 października 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie gościła fizjoterapeutka – Izabella Gasińska, która swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliła się z Czytelnikami. Tematem przewodnim spotkania była prawidłowa, zdrowa postawa ciała – także podczas czytania!
Prowadząca pokazała w jaki sposób nawyki ruchowe, takie jak siedzenie, schylanie, sięganie, wpływają na nasze samopoczucie i poinstruowała, jak można je poprawić. Podkreśliła także, że wszystkie te czynności warto wykonywać w sposób uważny, nawet jeśli będzie to tylko kilka minut dziennie. Popracowano też z mięśniami dłoni piłeczką-jeżykiem. A wszystko to w oparciu o fachową literaturę.

Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.