Podróż po możliwościach ludzkiego ciała i umysłu – Filia w Luszowicach – relacja

Z wyjątkowym gościem spotkali się 28 października w Bibliotece w Luszowicach uczestnicy pokazu „Podróż po możliwościach ludzkiego ciała i umysłu”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Kamil Małochleb – magik i iluzjonista. Atrakcjom nie było końca.

Już sam tytuł imprezy był wielce zastanawiający. Bo cóż to jest komediowy mentalizm? Uczestniczy imprezy przekonali się, że są to nie tylko zręczne sztuczki karciane, ale i czytanie w myślach. I choć można by to traktować z przymrużeniem oka, to niejedna z osób była zaskoczona, gdy artysta odgadł, o czym w danym momencie myślała i co zapisała na kartkach. Po pokazie goście mogli prosić artystę o zdradzenie tajemnicy swoich sztuczek.

Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.