Spotkanie z Joanną Olech – relacja

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Jak myślicie, czy istnieje szkoła dla pisarzy? A może wiecie, ile trzeba mieć lat, żeby zostać pisarzem? Albo czy pisarz może robić błędy i jaki rekord świata pobiła Astrid Lindgren? Na te i inne pytania zadawane przez Joannę Olech – pisarkę i ilustratorkę, autorkę „Dynastii Miziołków”, cyklu o smoku Pomponie i wielu innych książek dla dzieci – próbowały odpowiedzieć dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie. 

Pani Joanna w czasie spotkania 5 października opowiadała o swojej pracy i angażowała uczestników do zabaw i gier sprawdzających kreatywność i uwagę – dużo było nawiązań do fragmentów „Dynastii Miziołków”, które czytała autorka, dzieciaki próbowały układać zdania bez polskich znaków diakrytycznych, odgadywały znaczenia trudnego terminu „język kolokwialny” i wymyślały zakończenia przeczytanej sceny z książki o Pomponie. Spotkaniu towarzyszyło rozstrzygnięcie literackiego konkursu „Palcem po mapie”, ogłoszonego w maju w Tygodniu Bibliotek. Autorka uczestniczyła jako przewodnicząca w pracach konkursowego jury. Spotkanie z pisarką to fantastyczne, niezapomniane dla wszystkich wydarzenie! Joanna Olech odwiedziła chrzanowską bibliotekę w ramach projektu „Białe kruki”, realizowanego przez Oddział dla Dzieci. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top