Święto Miodu w Płazie 2022 – relacja

Za nami Święto Miodu w Płazie!

8 października w słoneczne popołudnie Biblioteka w Płazie zorganizowała XVII Święto Miodu.

Spotkanie rozpoczęło się od występu Pań z Grupy Obrzędowo-Śpiewaczej „Płazianki”, które śpiewnie przywitały gości i wykonały kilka piosenek.

Wykład poświęcony pasiece wędrownej wygłosił dr inż. Wojciech Górecki z Pasieki Krzeszowickiej. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania. Pan Górecki opowiedział o wędrówkach pszczół w czasie całego roku, jakie pożytki pszczele odwiedzają i jak na nich pszczoły funkcjonują.

Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich czekał słodki poczęstunek i rozmowy z pszczelarzami.

W bibliotece prezentowały się także stoiska z miodami i rękodziełem. Pasieka Krzeszkowice przygotowała duży wybór miodów i pyłek. Każdego z miodów można było spróbować. Ciekawostką były miody z dodatkiem owoców – truskawek i jagód. Firma Oriflame prezentowałą miodowe kosmetyki. Pasieka Miodowy Ogród przygotowała miód wielokwiatowy i rzepakowy, pyłek pszczeli i świeczki z wosku pszczelego. Kolejnym stoiskiem były wyroby rękodzielnicze Beaty Zając – pszczele poduszki, maskotki, poszewki i serwety. Na stoisku „Przetwórni” uczestnicy spotkania mogli degustować musy owocowe, syropy, octy i inne przetwory pochodzące z ekologicznego gospodarstwa. Na stoisku Bachtenko Handmade prezentowały się naturalne mydełka.

Scroll to Top