Warsztaty dla dzieci – Filia Luszowice / PAFW – relacja

4 października 2022, w ramach integracji polsko-ukraińskiej, perypetiom wróbelka Elemelka poświęcone zostały zajęcia z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej w Luszowicach. Dzieci polskie i ukraińskie poznały bohatera stworzonego przez polską pisarkę – Hannę Łochocką. Zajęcia – jak na bibliotekę przystało – poprzedzała lektura jednego z rozdziałów zabawnej opowieści. Potem dzieciaki zobaczyły filmik o Elemelku. Finałem zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których maluchy wykonały przestrzenną figurkę Elemelka. I choć wróbel w przyrodzie jest zwykle szaro-bury, to dzieci wyczarowały wielobarwna ptaszarnię. Spotkanie zorganizowane we współpracy z p. Moniką Kasprzycką, wychowawczynią przedszkolaczków.

Warsztaty zorganizowane z projektu „Razem w Bibliotece” dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Funduszu Rozwoju Pracowni Dobra Wspólnego.