Warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej – Filia w Luszowicach / PAFW – relacja

Warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej – Filia w Luszowicach / PAFW – relacja

Kim są Helena, Henryk i Bartek? Czy drzewo może być pomnikiem? Jakie są największe i najmniejsze drzewa świata? Na te oraz inne pytania odpowiedziano trzecioklasistom podczas warsztatów literacko-plastycznych, które odbyły się 19 października 2022. Uczestniczyły w nich dzieci z Polski i Ukrainy, w ramach integracji polsko-ukraińskiej.

Na „dzień dobry” uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat drzew. Potem – jak na bibliotekę przystało – zaproponowano im kontakt z książkami nawiązującymi do tematu przewodniego zajęć. Podczas biblioterapii wykorzystano fragmenty lektury o życiu i przemijaniu „Jesień liścia Jasia” L. Buscagalia, książkę dydaktyczną „Drzewa mają liście” oraz „ Każda pora roku ma swoje piękno. Drzewa” B. Teckentrup. Wiele frajdy mieli uczniowie podczas przygotowanej na zajęcia prezentacji multimedialnej „Najdziwniejsze drzewa świata”. Dzięki niej poznali drzewiaste ekstrema: gigantyczne sekwoje i karłowate wierzby zielne oraz drzewne kuriozum – baobaba. Nie zabrakło informacji o największych, najstarszych i najbardziej znanych drzewach w Polsce. Punktem kulminacyjnym warsztatów były zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie tworzyli najdziwniejsze drzewa świata. Powstały drzewa-zagadki, drzewa miłości, drzewa o ludzkich twarzach. Nie można było się nie zdziwić tym, co podyktowała dzieciom wyobraźnia.

Warsztaty zorganizowane z projektu „Razem w Bibliotece” dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Funduszu Rozwoju Pracowni Dobra Wspólnego.

Logo PAFW
Scroll to Top