Warsztaty z makramy – Filia w Pogorzycach – relacja

9 listopada w Bibliotece w Pogorzycach odbyły się warsztaty tworzenia ozdób z makramy. Uczestnicy mieli okazję poznać tajniki sztuki wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. W trakcie spotkania była okazja do wymiany doświadczeń  w wykonywaniu różnych rodzajów robótek ręcznych.

Starsze uczestniczki chętnie dzieliły się swoją wiedzą.  Wspominały wykonywane kilkadziesiąt lat temu ozdoby z makramy, takie jak  kwietniki, paski do sukienek, makaty ścienne, czy torebki. Panie stwierdziły zgodnie, że piękna makrama to doskonały sposób na dekorację każdego pomieszczenia,  dlatego z przyjemnością będą rozwijać poznane umiejętności.

Prowadzenie: Sznurkowe Fantazje Natalii.

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.