Warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych „Kolory sercu bliskie” / PAFW – relacja

2 grudnia 2022 o godz. 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyły się warsztaty dla dzieci i dorosłych pt. „Kolory bliskie sercu”. Podczas zajęć można było zrobić kwiaty z bibuły, makietę miasta lub flagę. Instrukcji co do wykonania udzielały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Luszowicach, Lidia Kurnik oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu „Po Sąsiedzku” pod opieką Renaty Hejmo.

Wydarzenie zorganizowano w ramach integracji polsko-ukraińskiej. Uczestnicy dzielili się wiedzą na temat rękodzieła, wspólnie śpiewali piosenki, a nawet tańczyli. Po zakończeniu warsztatów prace można było zabrać do domu na pamiątkę. Piękne bibułowe kwiaty na pewno długo posłużą jako ozdoba, zaś ekologiczne makiety z kartonowych opakowań były naprawdę imponujące.

Warsztaty zorganizowane z projektu „Razem w Bibliotece” dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Funduszu Rozwoju Pracowni Dobra Wspólnego.

Scroll to Top