Luty w oddziale dla dzieci – zobaczcie, co się u nas działo!

Relacja z zajęć

Miesiąc luty upłynął nam na fascynujących zajęciach, w czasie których nasi mali pasjonaci nauki, techniki i literatury mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania.

Czytanie na Dywanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki wysłuchali w tym miesiącu opowiadania o piratach. Ciekawej historii towarzyszyły zagadki, zabawy ruchowe i warsztaty plastyczne – mogliśmy poczuć klimat nadchodzącej wiosny, poprzez wykonanie przepięknych przebiśniegów.

 

Akademia Robotyki

W oddziale dla dzieci biblioteki odbyły się lutowe zajęcia z robotyki. Mali pasjonaci atrakcji, jakie zapewnia współczesna technologia, stworzyli dowolne pojazdy z klocków Lego, po czym wyposażyli je w dodatkowe funkcje, korzystając w tym celu z tabletów. W jednym z nich włączał się alarm po zderzeniu z przeszkodą, a samochód zaczynał się wycofywać. Nie brakowało również pojazdów z klaksonem, czy też możliwością holowania. Dzieci dochodziły do tych rozwiązań samodzielnie, podnosząc tym samym swoje umiejętności logicznego myślenia. Zajęcia prowadził pan Dawid z Akademii Robotyki w Chrzanowie.

 

Strefa Młodego Naukowca

W sobotni poranek pogoda nie była najlepsza, ale to nie przeszkodziło dzieciom aktywnie uczestniczyć w zajęciach w naszej bibliotece. Na zajęciach z cyklu Strefa Młodego Naukowca tematem spotkania była śnieżna sowa. Wszyscy wysłuchali sympatycznego opowiadania o dziewczynce, która miała dar i rozumiała mowę zwierząt. Dzieciaki poznały gatunki sów zamieszkujących w Polsce. Szczególną sympatią obdarzyły „sóweczkę”, która jest najmniejsza bo liczy tylko 15 cm i jest objęta ochroną. Uczestnicy dowiedzieli się również czym zajmuje się ornitolog. W drugiej części dzieci wykonały prace plastyczne, w których główną bohaterką została sowa. Wspólnie spędzony czas w bibliotece upłynął fantastycznie.

 Na kolejne zajęcia zapraszamy w marcu!

Scroll to Top