Relacja z zajęć

Miesiąc marzec upłynął nam na fascynujących zajęciach, w czasie których nasi mali pasjonaci nauki, techniki, języków obcych i literatury mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania.

Czytanie na Dywanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

11 marca spotkaliśmy się na zajęciach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w ramach cyklu Czytanie na Dywanie. Tym razem dzieci wysłuchały opowieści „O wilku, który chciał zmienić kolor” Orianne Thuillier. Wilkowi nie podoba się czarny kolor jego futra, chciałby wyglądać inaczej, jednak w końcu dochodzi do wniosku, że… najlepiej mu we własnej skórze! Opowieść o wilku to był dobry pretekst, żeby porozmawiać o tym, co w sobie lubimy a czego nie lubimy, a także o zwierzętach, które zmieniają kolor, żeby wtopić się w tło albo odstraszyć drapieżnika. Na zakończenie zajęć dzieci zrobiły myszkę i pingwina w swoich ulubionych kolorach. No bo kto powiedział, że myszka musi być szara a pingwin biało-czarny?  

Akademia Robotyki

Marcowe zajęcia upłynęły pod hasłem rozmaitych konstrukcji mechanicznych. Tym razem dzieci wykorzystały swoją fantazję do skonstruowania z klocków Lego imponujących maszyn o licznych funkcjach. Dzieci zaprogramowały je do transportu skał, stworzyły ruchome taśmy produkcyjne, a niektórzy nadali im zdolność do szybkiego poruszania się naprzód, dzięki czemu mogli zorganizować wyścigi. Są to kolejne zajęcia Akademii Robotyki, które zaliczamy do udanych – młodzi konstruktorzy wyszli bogatsi o wiarę we własne możliwości i rozwiniętą zdolność logicznego myślenia. 

Prowadzenie: Akademia Robotyki w Chrzanowie

Strefa Młodego Naukowca

22.03 odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci z cyklu Strefa Młodego Naukowca, które było poświęcone zbliżającej się Wielkanocy. Dzieci przez chwile zastanawiały się co było pierwsze jajko czy kura? Następnie dowiedziały się jakie zabawy świąteczne były popularne dla dzieci w przeszłości oraz o sposobach dekoracji pisanek. Wszyscy chętnie ruszyli do prac dekoracyjnych. Biblioteka zapełniła się kolorowymi kurkami i pisankami.

Zabawy z językiem angielskim 

W tym miesiącu na zajęciach z języka angielskiego, dzieciaki weszły w świat owoców i witamin. Pod okiem Lektorki ćwiczyły poprawną wymowę. Nie zabrakło też części artystycznej i zabaw sprawnościowych. Dzieci zakończyły zajęcia bogatsze o nową wiedzę i zmotywane do zdrowego odżywiania.

Prowadzenie: Centrum Helen Doron w Chrzanowie

Szykujemy już dla Was kolejne atrakcje i nie możemy się doczekać, aż spotkamy się w kwietniu!

Scroll to Top