Teatralny misz-masz/ Filia Luszowice

Zajęcia teatralne:

W zaczarowany świat teatru wybrały się dzieci z zerówki w Szkole Podstawowej w Luszowicach. Zajęcia biblioteczne wypełniły scenki teatralne, eksperymenty oraz warsztaty pacynek.

Lekcja miała pokazać małym widzom, jak bogaty i różnorodny jest świat teatru. Oglądając scenki oparte na wierszach Jana Brzechwy dzieci poznały zalążek teatru żywego aktora. Udało się je włączyć w aktywny udział w miniprzedstawieniu. Pokazano im również teatrzyk kamishibai- drewnianą scenę z opowieścią na papierze w środku.

Był również teatrzyk lalkowy. Na zajęciach pojawiły się bowiem trzy tajemnicze pacynkowe postaci : Ildefons, Kunegunda oraz osiołek Filemonek. Pacynki rozmawiając z dziećmi wyjaśniły im, jak ze skarpetki wykonać niepowtarzalną lalkę. Maluchy z zapałem zabrały się do projektowania prac: malowały, dopasowywały kolory, wymyślały imiona dla swoich pacynek. Efektem pracy były kolorowe lalki, których nie powstydziłby się żaden teatr.

Dzieciaki tak bardzo wczuły się w role aktorów, że odgrywały między sobą spontaniczne scenki.