Z muzyką i poezją przez świat/ Filia Luszowice

Spotkanie poetycko-muzyczne - Literacka Ziemia Chrzanowska

W muzyczną podroż przez świat zabrał uczestników spotkania poetycko-muzycznego akordeonista Grzegorz Zagorski. Imprezę uatrakcyjnili swą twórczością rodzimi poeci Bogusława Chwierut oraz Bogusław Zakordoniec. Koncert nosił tytuł „Bo do tanga trzeba dwojga”.

Dla mieszkańców Luszowic koncert akordeonowy w bibliotece był nowością. Przybyli więc licznie na spotkanie. Grzegorz Zagórski jest Absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie szkolił się na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Artysta zaprezentował nie tylko najbardziej znane utwory, ale również te, które znają niektórzy wielbiciele muzyki akordeonowej. Nie zabrakło improwizacji, jak i opowieści o akordeonie. Z kolei poetów nie trzeba było specjalnie przedstawiać, gdyż stali bywalcy imprez bibliotecznych mieli już przyjemność ich poznać podczas innego spotkania. Było i lirycznie, i romantycznie, i satyrycznie. Nie przypadkowo wszystkie prezentowane wiersze dotyczyły spraw damsko-męskich. Imprezę zorganizowano bowiem z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Każda z pań otrzymała pachnący prezent: piękną różę wykonaną przez p. Małgorzatę Grygierczyk.

Spotkanie poetycko-muzyczne „Bo do tanga trzeba dwojga” realizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Belka z logami projektu BLISKO 2023
Scroll to Top