Dzień Dobrych Uczynków – relacja

Dzień Dobrych Uczynków - relacja​

Działo się…..

21- 22 kwietnia 2023 r. w naszej bibliotece odbył się Dzień Dobrych Uczynków „Po Sąsiedzku”.

To były dwa dni świetnej zabawy i ciekawych spotkań.

Piątkowy poranek rozpoczęliśmy warsztatami dotyczącymi lokalnego rynku pracy oraz metod poszukiwania pracy. Nasi uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jak napisać CV i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Z kolei popołudniu odbył się wernisaż wystawy „Treść namalowana” – wystawa malarstwa Agnieszki Kopyć przedstawiająca reprodukcje obrazów znanych i wielkich malarzy. Inscenizacji towarzyszył mini koncert w wykonaniu Magdaleny Gut.

Następnego dnia w sobotę już od rana swoje stoiska prezentowali przedstawiciele lokalnych firm, organizacji, fundacji i stowarzyszeń.

Program był bardzo intensywny. Każdy znalazł cos dla siebie. Były warsztaty dla kobiet „ Jak uwolnić emocje” oraz „Asertywność i wyznaczanie granic”.  Program obejmował również wykład i konsultacje zdrowotne, pielęgnacyjne. Można było wykonać zabieg pielęgnacyjny dłoni oraz zmierzyć poziom cukru. Dla miłośników wnętrz był wykład i konsultacje odnośnie aranżacji wnętrz. Dla chętnych nasi partnerzy przygotowali stoiska z rękodziełem artystycznym. Na parterze biblioteki swoje prace prezentowała Renata Gasek. Piękne, naturalne obrazy wykonane z mchu chrobotka reniferowego przykuwały uwagę przybyłych gości. Do domu można było również wrócić z pięknym zielonym drzewkiem lub roślinką doniczkową.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników. Specjalny kącik zabaw cieszył się wielkim powodzeniem. Dzieci czerpały wiele radości z udziału w zajęciach geologicznych, malowały, układały klocki, plotły warkoczyki…

Dział dla dzieci zorganizował spotkanie autorskie z Anną Świątek. W tym dniu również swoje książki prezentowało „Wydawnictwo Pactwa”.

Zadbaliśmy także o bezpieczeństwo naszych uczestników. Tego dnia gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, którzy udzielali porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci i seniorów. Uczniowie klasy wojskowej tutejszego liceum zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy z użyciem fantomów.

To był naprawdę bardzo dobry dzień …

Partnerzy: 

 

Scroll to Top