Spotkanie autorskie z Filipem Springerem – relacja

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem - relacja

27.04 (czwartek) odbyło się spotkanie autorskie z Filipem Springerem – fotografem, pisarzem i  reportażystą. Współpracownikiem Polskiej Agencji Fotografów Forum,  wielu dzienników oraz tygodników: „Polityka”, „Przekrój”, „Duży Format”, a także miesięcznika „Vogue”. Dla miesięcznika „Pismo”, pisze reportaże w ramach cyklu klimatycznego, a dla „Znak” – felietony. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przez wiele lat związany z harcerstwem.

Autor fotoreportaży: Miało być ładnie; Płacz nad rozlanym miastem (2009); Nie ma jeziora (2010),
a także podkastów Umiar oraz Nie wiem na platformie Audioteki.

Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, poświęconych przestrzeni i architekturze. Debiut –  Miedzianka. Historia znikania (2011), Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce min:  do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego,  Nagrody Literackiej Nike 2012 (Miedzianka). Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, jest współtwórcą festiwalu literackiego MiedziankaFest i Szkoły Ekopoetyki.
W marcu 2023 roku w wydawnictwie Karakter ukazała się najnowsza książka autora “Mein Gott, jak pięknie”.

Przywitaliśmy autora parafrazą tytułu ostatniej ksiażki, którą promował w Chrzanowie…  Mein Gott, jak pięknieże zawitał Pan w końcu do chrzanowskiej biblioteki, gdzie dużo czytamy min. w DKK- Dyskusyjnym Klubie Książki, czytamy i kochamy reportaże…

 Rewelacyjne spotkanie, a najlepszą recenzją dla nas jest post, który Filip Springer napisał na swoim profilu FB. Przeczytajcie koniecznie.
Spotkanie poprowadziła moderatorka DKK: Olga Nowicka.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu BLISKO i zadania LITERACKA ZIEMIA CHRZANOWSKA.

Poniżej fotorelacja ze spotkania. 

Scroll to Top