Świerszczykowe spotkanie z Marcinem Bruchnalskim

Spotkanie autorskie z ilustratorem Marcinem Bruchnalskim

Przed nami spotkanie z ilustratorem Marcinem Bruchnalskim, od lat związanym z magazynem dla dzieci Świerszczyk, autorem postaci Bajetana Hopsa, bez którego czasopismo nie byłoby tak wspaniałe!

Fot. Maciej Wróbel

Urodziłem się w lipcu, 65 lat temu. 28 lat później, kiedy już zostałem lekarzem poszedłem na drugie studia – ASP, które ukończyłem w 1993 roku. Moja pierwsza poważna praca to Pentliczek. Obecnie współpracuję ze Świerszczykiem oraz wieloma wydawnictwami np. Nowa Era, GWO, WSiP, Bajka, Deike, Baerenreiter, PWM, Clear Fork – Spork. W czasie wolnym jeżdżę na rowerze, na nartach, pływam. Mam troje dzieci.

O Bajetanie Hopsie i współpracy z Magazynem dla Dzieci Świerszczyk pan Marcin mówi:

Około 25 lat temu (podobnie jak mój syn Filip) przyszedł na świat świerszczyk, jakiego do dziś rysuję. Filip wyrósł na dorosłego, a świerszczyk od urodzenia ma wciąż około 10 lat. Wpierw pojawiał się na okładce gazety i czasem gdzieniegdzie w środku, a od 10 lat ma “swoje”, pisane przez Melanię Kapelusz opowiadanie p.t. “Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”, występuje ponadto w pismach towarzyszących “Świerszczykowi” (Świerszczyk-podróżnik – gdzie ma “swój” komiks, Krzyżówki, Labirynty i Znajdź różnice). Na pewno rysuję mojego bohatera przynajmniej raz dziennie – więc narysowałem już  ponad 10 tysięcy świerszczyków!

Na spotkanie autorskie zaprosiliśmy grupy zorganizowane i zapraszamy również Was!

Uwaga – liczba miejsc ograniczona.

8 maja 2023 (poniedziałek)

godz. 10:00

MBP, Oddział dla dzieci, ul. Broniewskiego 10C

Dla kogo?

Zajęcia dla dzieci w wieku 5 – 9 lat

Zanim przyjdziesz na zajęcia

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy (telefonicznie 32 763 27 53 lub osobiście w godzinach pracy oddziału dla dzieci)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top