Teatralnie i muzycznie/ Filia Luszowice

W kraju Kwitnącej Wiśni

Spotkanie z teatrem:

Aktorzy z grupy teatralnej “Żółta Ciżemka” z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku wystąpili przed społecznością Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach. Zaś uczniowie – w rewanżu –  zaprezentowali swój dorobek artystyczny. Było muzycznie, teatralnie i artystycznie.

Prowadzona przez p. Joannę Przewoźnik grupa teatralna ma na koncie liczne sukcesy. Ostatni to I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA za spektakl “Baśń o dobrym piorunie”. Inscenizację oceniała m.in. znana aktorka- Anna Dymna. To właśnie to niezwykle barwne widowisko pokazano podczas spotkania z teatrem.
Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl i nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Na tym jednak nie koniec. Uczniowie i Nauczyciele przygotowali dla gości artystyczną niespodziankę. Były nią występy wokalne, poetyckie i muzyczne uczniów szkoły.