Pora dla Seniora – spotkanie majowe

Pora dla Seniora – spotkanie majowe

24 maja 2023 o godz. 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pora dla Seniora. Tematem przewodnim były twórcze pasje.

Lidia Kurnik z wielką swadą zaprezentowała obszerną dokumentację swoich wystaw w kraju i za granicą (ulotki, zaproszenia, kalendarze, dyplomy) i opowiedziała o towarzyszących im przygodach. Obecni mogli także zobaczyć reprodukcje wystawianych dzieł (ulubionym medium jest akryl) oraz usłyszeć historię twórczej drogi artystki.

Ernestyna Lewandowska przedstawiła swoje prace wykonane w duchu eko, m.in. piękne kołnierzyki wykonane z serwet lub sztucznych pereł oraz ręcznie haftowane fartuszki. Główną ideą, która przyświeca jej działalności, jest wykorzystywanie już istniejących materiałów, przerabianie rzeczy wyszukanych w second-handach, recykling różnych tworzyw – co daje niepowtarzalny efekt.

Następne spotkanie z cyklu Pora dla Seniora odbędzie się 28 czerwca o godz. 16:30 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Scroll to Top