Rozmowy o kulturze – Klub biblioteczny: Słynne miłosne związki polsko-francuskie

Za nami pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu Rozmowy o kulturze – Klub biblioteczny. 10 maja 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie rozmawiano o „Słynnych miłosnych związkach polsko-francuskich” pod kierunkiem Jerzego Dybasia – profesjonalnego tłumacza, lektora języka, kultury i cywilizacji francuskiej i rosyjskiej. W dyskusji pojawili się m.in. Fryderyk Szopen i George Sand, Ewelina Hańska i Honoré de Balzac, Ludwika Maria Gonzaga oraz jej dwóch małżonków Władysław IV Waza i Jan II Kazimierz Waza.

Uczestnicy mieli okazję się poznać i wstępnie wypracować formułę spotkań. Znając wcześniej temat można zanurzyć się w odpowiedniej lekturze, a następnie wziąć udział w dyskusji z udziałem moderatora.

Następne spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2023 o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Temat przewodni: „Moc nawyku. Dyskusja o sile przyzwyczajeń”. Wstęp wolny.