Wszechnica Chrzanowska: 100. rocznica urodzin Janiny Woynarowskiej „Niezwykły człowiek na trudne czasy”

Wszechnica Chrzanowska: 100. rocznica urodzin Janiny Woynarowskiej „Niezwykły człowiek na trudne czasy” / Relacja

16 maja 2023 o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyła się kolejna Wszechnica Chrzanowska. Tym razem troje prelegentów (Anna Górska, ks. dr Stefan Misiniec oraz ks. Marek Kasperkiewicz) wystąpiło z okazji 100. rocznicy urodzin Janiny Woynarowskiej.

Podczas wykładu „Niezwykły człowiek na trudne czasu” publiczność miała okazję zapoznać się z prezentacją zawierającą liczne materiały archiwalne, w tym fotografie i nagranie audio. Mówiono o pracy pielęgniarskiej i społecznej Janiny Woynarowskiej, prezentowano miejsca w regionie związane z jej osobą. Nawiązano także do twórczości poetyckiej, którą po sobie zostawiła oraz do tytułów opisujących jej życie i dzieło. Podczas Wszechnicy można było również zobaczyć pozycję przygotowawczą dotyczącą procesu beatyfikacyjnego Janiny Woynarowskiej.

Prelekcji towarzyszyła wystawa „Służebnica Boża – Janina Woynarowska”.

Wszechnica Chrzanowska wpisała się w program wydarzeń poświęconych osobie Janiny Woynarowskiej organizowanych przez Klub Inteligencji Katolickiej w Chrzanowie oraz Parafię św. Mikołaja w Chrzanowie.

Scroll to Top