Spotkanie autorskie z Gabrielą Bagieńską

O swoich fascynacjach literackich, tajnikach pisania powieści i planach na przyszłość mówiła na spotkaniu autorskim Gabriela Bagieńska. Zaprezentowana na spotkaniu powieść pt. „Cień najpiękniejszego kwiatu” to jej literacki debiut.

Gabriela Bagieńska jest absolwentką II LO im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie. Przygodę z pisaniem zaczęła już w szkole podstawowej. Stworzona przez nią powieść wpisuje się w nurt literatury fantasty, czyli takiej której akcja rozgrywa się w nieistniejącym świecie. Jest to rzeczywistość pełna magii, fantastycznych stworów i nadprzyrodzonych zjawisk. Ponieważ ten typ literatury jest bardzo popularny wśród młodych ludzi, w spotkaniu autorskim uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Luszowicach.

Gorące podziękowania dla p. Dyrektor Aliny Sułek, Ewy Lebiedzkiej, Moniki Zaik i Elżbiety Kieres za pomoc w organizacji spotkania.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu BLISKO, zadanie “Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu “Literacka Ziemia Chrzanowska”.

__________________________________________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury
NPRCz 2.0

Scroll to Top