Pora dla Seniora – spotkanie czerwcowe

Pora dla Seniora – spotkanie czerwcowe

28 czerwca 2023 o godz. 16:30 w ramach cyklu spotkań Pora dla Seniora w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie zagraliśmy w Bingo. Gra była pełna emocji i przyjaznej rywalizacji.

Bingo to gra losowa. W tym wariancie pojedynczy kupon ma 25 pól, 5 x 5, do 24 pól przypisane są losowo liczby, środkowe puste pole jest traktowane jako z góry zaznaczone. Każda kolumna przypisana jest do odpowiedniej litery: B – I – N – G – O. Każda litera powiązana jest z zakresem liczb: B 1-15, I 16-30, N 31-45, G 46-60, O 61-75. Każdy kupon posiada inny zestaw losowo dobranych numerów z tych zakresów, nie ma dwóch takich samych kuponów.

Podczas rozgrywki prowadzący grę losuje liczby z puli 1-75. W trakcie jednej rozgrywki każda liczba pada tylko raz. I tak, gdy prowadzące grę ogłosi np. N 36, gracze patrzą na trzecią kolumnę swojego kuponu, czyli N, i sprawdzają, czy znajduje się tam 36. Jeśli nie, czekają na losowanie kolejnego numeru, by ponownie go sprawdzić. Jeśli tak, zakreślają go na kuponie. Gdy któryś z graczy w wyniku kolejnych losowań zakreśli w linii pionowej, poziomej lub po skosie 5 pól – krzyczy BINGO! i zostaje zwycięzcą rozgrywki. Aby urozmaicić grę można też czekać, aż ktoś zakreśli cały kupon.

Scroll to Top