Relacja ze spotkania autorskiego z Barbarą Gawryluk

Od morza do Tatr!

Barbara Gawryluk – dziennikarka, prowadząca w Radiu Kraków autorski program „Alfabet”, dotyczący literatury dla dzieci, tłumaczka z języka szwedzkiego i pisarka, autorka wielu książek dla dziecięcych czytelników – odwiedziła naszą bibliotekę 6 czerwca. Wszystkie książki, które wyszły spod pióra pani Barbary, zostały zainspirowane jakąś prawdziwą historią, realnym zdarzeniem. Wątkiem przewodnim spotkania była książka „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” Wydawnictwa Literackiego, napisana przez autorkę razem z Pawłem Skawińskim – doświadczonym taternikiem, ratownikiem górskim, leśnikiem, wieloletnim dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego i zilustrowana przez Adama Pękalskiego. W spotkaniu brali udział uczniowie IV klasy ze szkoły w Balinie i ze szkoły w Płazie. Spotkanie pełne anegdot i cennych informacji o tym, jak należy zachowywać się w górach, gdzie warto pojechać na wakacje i dlaczego Polska jest takim malowniczym i zróżnicowanym krajobrazowo krajem, trwało zdecydowanie za krótko. Dla tych, którzy chętnie posłuchaliby kolejnych ciekawych historii opowiedzianych przez panią Barbarę Gawryluk, mamy radę – koniecznie zajrzyjcie do oddziału dla dzieci na półkę z literka G – znajdziecie tam mnóstwo opowieści autorki!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego