Spotkanie z Grażyną Kaim / Filia w Płazie

Warsztat pracy dziennikarza

Młodzi dziennikarze z pisma „Oby do Wakacji” wydawanego przez Szkołę Podstawową w Płazie mieli okazję spotkać się w bibliotece w Płazie z Grażyną Kaim – redaktor naczelną tygodnika “Przełom” i portalu przelom.pl. Redaktorzy „Oby do Wakacji” dowiedzieli się jak wygląda praca zespołu redakcyjnego „Przełomu”, czym jest cykl wydawniczy numeru gazety, a także jak wygląda praca dziennikarza. W czasie spotkania młodzież zapoznała się z zasadami graficznej kompozycji gazety, poznała wiele nowych i fachowych terminów.

Pani redaktor Grażynie Kaim dziękujemy za chęć podzielenia się z młodymi adeptami sztuki dziennikarskiej swoją wiedzą, a młodzieży za zaangażowanie.

Pozostaje czekać na powakacyjny numer gazetki „Oby do Wakacji”, aby zobaczyć jak zdobyta na spotkaniu wiedza została wykorzystana w praktyce.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu BLISKO, zadania “Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu “Inicjatywy lokalne”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.