Czerwiec w Bibliotece w Pogorzycach – relacja

Czerwiec w Bibliotece w Pogorzycach rozpoczął się wyjątkowo intensywnie.

W sobotę 3 czerwca odbył się Dzień Dziecka organizowany przez OSP w Pogorzycach przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie – filia w Pogorzycach.

Podczas Pikniku została zorganizowana lokalna edycja tegorocznego Chrzanowskiego Maratonu Czytania.

W tym roku akcję zaszczycili swoją obecnością – Radna Rady Miejskiej w Chrzanowie Zdzisława Musiał, Sołtys Pogorzyc Janusz Krupnik, Naczelnik OSP w Pogorzycach Mariusz Kłosowski oraz druhowie z tutejszej jednostki. Goście czytali dzieciom wierszyki z książki Agnieszki Frączek Dobre obyczaje czyli z przyrodą za pan brat.

W czerwcu filia biblioteczna w Pogorzycach gościła uczniów szkoły podstawowej nr 8 w Chrzanowie, którzy przyjechali do Pogorzyc na wycieczkę a przy okazji odwiedzili bibliotekę, aby obejrzeć wystawę kwiatów wykonanych z bibuły przez panią Irenę Jarczyk, mieszkankę Pogorzyc.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na tematy tradycji bibułkarskich w regionie chrzanowskim oraz poznać wierzenia związane z polnymi kwiatami.

W czerwcu gościliśmy również wychowanków Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny, którzy wzięli udział w zajęciach o tematyce paleontologicznej. W trakcie zajęć uczestnicy poznali historię geologiczną Chrzanowa i okolicy.

Zajęciom towarzyszyła kolekcja skamieniałości, skał i minerałów wypożyczona od Wioski pod skałą w Bolęcinie.

Uczestnicy mieli okazję poznać również charakter pracy paleontologa i w trakcie warsztatów  starali się odtworzyć wygląd prehistorycznych stworzeń, jakie można było spotkać przed milionami lat na tym terenie.