III Rodzinny Piknik pod lipą w Pogorzycach

Już po raz trzeci mieszkańcy Pogorzyc bawili się wspólnie z Biblioteką w Pogorzycach na Rodzinnym Pikniku pod lipą.

8 lipca w sobotnie popołudnie na mieszkańców Pogorzyc czekało wiele atrakcji i ciekawych propozycji rodzinnego spędzania czasu.

W tym roku po raz pierwszy w Pogorzycach gościł ze swoim stoiskiem edukacyjnym Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Na uczestników czekały ciekawe zagadki o tematyce przyrodniczej: rozpoznawanie drzew po kształcie liści oraz zwierząt po tropach a także liczne wydawnictwa zachęcające do odkrywania małopolskich parków.

W strefie zabawy, jak zawsze czekała bogata oferta animacji. Były zabawy plenerowe i gry wielkoformatowe w tym ulubione przez dzieci łowisko, alkogoogle i narkogoole oraz stoisko Bookcrossingu. Niespodziewanie – wielką atrakcją Pikniku stało się przeciąganie liny. Największym powodzeniem cieszyły się warsztaty zaplatania kolorowych warkoczyków prowadzone przez panią Patrycję Czerwik, współpracującą z biblioteką w Pogorzycach. Kolejka chętnych do wykonania kolorowej fryzury nie malała ani przez chwilę.

W strefie turystycznej czekały najnowsze wydawnictwa Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, w ramach którego działa Punkt Informacji Turystycznej prowadzony przez tutejszą bibliotekę.

Dla miłośników lokalnego rękodzieła przygotowano dwie wystawy plenerowe: Kwiatowe fantazje – prezentującą kwiaty z bibuły wykonane przez panią Irenę Jarczyk oraz Prosto z lasu – wystawę rękodzieła Mariana Bolka.

Jak zawsze podczas imprez plenerowych wielkim powodzeniem cieszył się dmuchaniec KLOWN, który mimo wysokiej temperatury był cały czas oblegany przez dzieci. 

Na poszukiwaczy dobrego smaku czekała strefa gastro z foodtruckiem firmy Melba oferującej znane z wyjątkowego smaku lody.

Dla chętnych były kiełbaski z grilla, wata cukrowa i napoje chłodzące.

Nad wszystkim czuwała, jak co roku wiekowa lipa drobnolistna – pomnik przyrody rosnący na terenie dawnego parku dworskiego w Pogorzycach.

Piknik pod lipą wpisał się już na stałe do kalendarza imprez rodzinnych organizowanych w Pogorzycach przyciągając z roku na rok coraz więcej osób, również z sąsiednich miejscowości.

Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Chrzanowa.

Organizatorami wydarzenia byli:

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie – filia w Pogorzycach
Sołtys i Rada Sołecka Pogorzyc
Koło Gospodyń Wiejskich w Pogorzycach
Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorzycach
Towarzystwo Wędkarskie Pogorzyce

Biblioteka w Pogorzycach składa serdeczne podziękowania dla organizacji i osób, które pomogły w organizacji Pikniku:

Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za pomoc w przygotowaniu wydarzenia – sugestie, wskazówki, przygotowanie miejsca, pomoc w rozłożeniu stoisk.

KGW w Pogorzycach za przygotowanie dwóch wystaw plenerowych, pielęgnowanie tradycji i promowanie lokalnego folkloru.

OSP w Pogorzycach – za pomoc w przygotowaniu wydarzenia, w tym szczególnie za pomoc w obsłudze Dmuchańca.

Szczególne podziękowania dla państwa Patrycji i Mateusza Czerwik – za wspaniałe kreatywne warsztaty zaplatania warkoczyków, które okazałym się hitem imprezy oraz za pomoc w przenoszeniu różnych rzeczy, uśmiech, życzliwość oraz ufundowanie słodyczy dla dzieci.

Pani Radnej Zdzisławie Musiał oraz pani Bronisławie Bolek za ufundowanie słodyczy dla dzieci.

                             

Scroll to Top