Światowy Dzień Miłośników Książek

9 sierpnia obchodzimy światowy dzień Miłośników Książek.

Jest to święto wszystkich, którzy kochają czytać i nie wyobrażają sobie bez tego życia.

Trudno jest jednak jednoznacznie określić kto jest pomysłodawcą tego święta i od kiedy jest ono obecne w naszych kalendarzach. Źródła jednak podają, że jedną z pierwszych osób, która wspomniała o tym święcie jest Michelle Stockard Miller – prowadząca stronę True Book Addict.

Utarło się, że najlepszym sposobem na obchodzenie tego dnia jest nic innego jak odcięcie się od świata wirtualnego i poświęcenie tego dnia na np. wycieczkę do biblioteki i wypożyczenie książki, z którą spędzimy nasze wspólne święto.

Choć głównym zamierzeniem Dnia Miłośników Książek jest propagowanie czytania tradycyjnej papierowej książki, to musimy pamiętać o rozwoju technologii, który zapewnił nam dostęp do e-booków. Dla każdego z nas książka ma inną formę i świętowanie tego dnia w towarzystwie elektrycznego czytnika jest jak najbardziej w porządku.

Jeśli chcecie się podzielić swoim sposobem na świętowanie, podzielić się z innymi jaką książkę na ten dzień wybrałeś, albo chcesz zobaczyć z jakimi tytułami i jak inni świętują to odszukaj w mediach społecznościowych hasztag #BookLoversDay.
Wrzuć zdjęcie opatrzone tym hasztagiem i świętuj z całym światem!

Chrzanowscy bibliotekarze również zapraszają do wspólnego świętowania!
Zachęcamy do udziału w quizie wiedzy o książkach. Czekają na Was super nagrody! Śpieszcie się – kto pierwszy ten lepszy!