Koncert Anny i Tomasza Trust “W krainie łagodności” – w ramach podsumowania projektu Literacka Ziemia Chrzanowska

Znakomita harmonia głosów, bogactwo nastrojów...

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki 30 września (sobota) o godz. 18:30 na koncert Anny i Tomasza Trust “W krainie łagodności”.

Aktywny udział w spotkaniu wezmą również  grupy poetyckie działające na terenie powiatu chrzanowskiego.

Pochodzący z Koszalina Duet wokalno-instrumentalny powstał w 2016 r. „Ania i Tomek Trust” poznali się w Chórze Akademickim Politechniki Koszalińskiej, stracili dla siebie głowę i szybko stali się nierozłączni. Różniło ich niewiele, a ogromna miłość do muzyki i siebie nawzajem połączyła węzłem małżeńskim. Ta urocza para, swoją muzyczną przygodę zaczęła od tradycyjnych pieśni o morzu i współczesnych ballad kubryku. Obecnie śpiewa piosenki z Krainy Łagodności, Piosenkę Poetycką oraz Pieśni Bardów (Nohavica, Okudżawa, Wysocki, Kaczmarski, Gintrowski) we własnych delikatnych i nienachalnych aranżacjach. Muzyka jest nieodłącznym towarzyszem ich życia.

„Śpiewamy wspólnie dzieląc pasję pomiędzy domem rodzinnym, życiem zawodowym i codziennymi obowiązkami. Nie tylko wspólnie koncertujemy, ale również komponujemy własne utwory, zamykając w nich najważniejsze dla nas emocje. Zdaniem wielu słuchaczy – STED i SDM przebijają się przez te kojące melodie, dźwięki i słowa. Na nasz autorski repertuar składają się piosenki napisane do poezji: Zbigniewa Brożka, Bogusława Janiczaka, Anny Druszcz, Justyny Sieradzkiej, Agi Januszewicz oraz Grzegorza Szafoniego – autorów wierszy poznanych w czasie pandemicznego zastoju i izolacji, podczas transmitowanych na swoim profilu facebookowym – koncertów on-line”.

Znakomita harmonia głosów, bogactwo nastrojów i wrażliwość na słowa magicznie zamknięte w muzyce przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej to niewątpliwa marka tego Duetu. W marcu 2022 zespól wydał debiutancką płytę z autorskimi piosenkami, która została bardzo ciepło przyjęta przez odbiorców.

OSIĄGNIĘCIA:
• II miejsce Festiwal Szanta Claus „Na cumach” – Przegląd amatorskich zespołów szantowych 2020, Poznań
• Nagroda Publiczności – 2 Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej „DOMÓWKA” 2020, Kielce
• II miejsce Ogólnopolski Konkurs Piosenki Poetyckiej i Turystycznej – Festiwal „Natchnieni Bieszczadem” 2021, Cisna
• Nagroda Publiczności – 3 Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej „DOMÓWKA” 2021, Kielce
• II miejsce w kategorii piosenki świąteczne i pastorałki – 3 Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej „DOMÓWKA” 2021, Kielce
• Nagroda Publiczności Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej – Bakcynalia 2021, Lublin
• Nominacja na 50. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna 2022 i 55. Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie
• Tytuł „Osobowość Roku 2020” w kategorii Kultura w Plebiscycie czytelników Głosu Koszalińskiego

Spotkanie zorganizowane w ramach  w ramach projektu BLISKO  oraz podsumowania projektu Literacka Ziemia Chrzanowska.

źródło informacji : https://festiwalulicy.pl

__________________________________________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury
NPRCz 2.0

Scroll to Top