Sierpień w bibliotece w Pogorzycach

Tajemnice prehistorii, kreatywne zajęcia plastyczne, spacer edukacyjny to tylko niektóre z propozycji przygotowanych w sierpniu przez Bibliotekę w Pogorzycach.

Przedostatni tydzień wakacji rozpoczęliśmy zajęciami w Wakacyjnym Klubie Małych Odkrywców.

Podczas pięciu spotkań poznaliśmy tajemnice i ciekawostki związane z najstarszymi dziejami Ziemi. Wędrowaliśmy po zaginionych lądach, szukaliśmy nieistniejących stworzeń, niezwykłych skał i tajemniczych roślin. W specjalnie przygotowanym kąciku sensorycznym powstał mini Park Jurajski zbudowany przez dzieci z wykorzystaniem naturalnych materiałów jak piasek, kamienie, mech, gałązki czy szyszki.

Zajęcia zakończyliśmy tworzeniem wakacyjnych zawieszek oraz spacerem edukacyjnym po otaczającym bibliotekę dawnym parku oraz ogrodzie sensorycznym.

24 sierpnia odbyły się zajęcia prowadzone przez zastępową Kaję Miętkiewicz z 8 DH „Widmo” im. Kamyka, która opowiedziała o tym, dlaczego warto zostać harcerzem.

Dzieci miały również okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas gier i zabaw harcerskich.

19 sierpnia odbyło się drugie już spotkanie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej prowadzonej przez OSP w Pogorzycach. Podczas zajęć uczestnicy poznali zasady korzystania z numerów alarmowych. Zajęcia prowadził naczelnik OSP w Pogorzycach pan Mariusz Kłosowski.

Sierpniowym wydarzeniom towarzyszyła również wystawa Tak to się dzieje… prezentująca wykonane szydełkiem przez panią Annę Salamon ilustracje do wierszy Alicji Krzanik do „Literkowej książki”, „Cyferkowej książki” i „Roślinkowej książki” Wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz do Magazynu dla dzieci „Świerszczyk”.

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu Na tropie Świerszczyka.