Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

O tajemnicach polszczyzny

Zapraszamy naszych młodych Czytelników do wyruszenia w podróż poprzez tajniki i meandry języka polskiego! Będzie to spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek – doktorem nauk humanistycznych, językoznawczynią, autorką licznych książek i wierszy dla dzieci. Czytanie tego, co wyszło spod jej pióra to nielada gratka – gry słowne, zabawy językiem i przystępnie przekazana wiedza z zakresu językoznawstwa, a to wszystko przy akompaniamencie uroczych historii.

Warto dodać, że w roku 2019 nasz gość został uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, a na co dzień pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jeśli poznawać tajniki polszczyzny, to tylko od najlepszych! Tego dnia w bibliotece nie może zabraknąć żadnego małego pasjonata języka polskiego!

21 września 2023 (czwartek)

MBP, Oddział dla dzieci, ul. Broniewskiego 10C

Dla kogo?

Zajęcia dla grup zorganizowanych oraz czytelników indywidualnych – dzieci z klas IV i V