STRASZNA NOC w bibliotece w Pogorzycach – relacja

Duchy, zjawy oraz różne stwory i potwory „nie z tej ziemi” opanowały bibliotekę w Pogorzycach podczas tegorocznej Nocy Bibliotek.

Zabawę zaczęliśmy od prezentacji przebrań, opowieści o pomysłach oraz powstawaniu strojów.

Ponieważ naszym gościem była Czarownica Kaśka – postać zaczerpnięta z lokalnej legend mogliśmy również porozmawiać o straszydłach występujących w legendach, baśniach i bajkach.

Potem odbył się konkurs na najdziwniejsze przebranie, który wygrał duch z Podlasia, zamieszkujący na co dzień Pogorzyce.

Podczas spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, tworząc według własnego pomysłu wieszadełko- straszydełko.

Biblioteka w Pogorzycach po raz pierwszy wzięła udział w organizacji Nocy Bibliotek. Liczny udział dzieci, zaangażowanie dorosłych w przygotowanie strojów oraz niezwykła atmosfera wydarzenia sprawiły, że wejdzie ono na stałe do naszego kalendarza imprez kulturalnych.