Strefa Pozytywnych Myśli. Dzień Zdrowia Psychicznego – relacja

Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie została zorganizowana wystawa prac pacjentów Centrum Zdrowia Psychicznego  Szpitala Powiatowego w Chrzanowie i filia Krzeszowice, Fundacja “PrzytulJA”, Centrum Usług Socjalnych – Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzanowie z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego.

Organizatorką przedsięwzięcia była Pani Celina Król – pracująca na co dzień z klubowiczami z Klubu Pacjenta PIVNICA w chrzanowskim szpitalu.

Ten szczególny dzień jest okazją do podkreślenia, jak istotne jest zdrowie psychicznego w życiu każdego z nas.
Dbałość o nasze psychiczne dobre samopoczucie wpływa na naszą jakość życia, relacje z innymi i codzienną pracę. Ten dzień ma na celu zwrócenia na to naszej uwagi, i na poszerzeniu naszej wiedzy w tym temacie. Pomóc w tym mógł wykład psycholog mgr Karoliny Kawy, Czym jest depresja?
Oprócz tego przedstawione zostały oddziały, oraz kluby działające przy chrzanowskim szpitalu, które na co dzień wspierają osoby zmagające się z problemami.

O Centrum Zdrowia Psychicznego opowiedziała jego koordynatorka – Pani Elżbieta Seweryn. Historię Oddziału Dziennego opowiadała Pani Celina Król. Prezentacji Oddziały Stacjonarnego dokonała Pani Katarzyna Adamczyk. Przedstawiony został również Klub Pacjenta PIVNICA, o którym opowiedziała Pani Celina Król

Nie zabrakło występów artystycznych. W klimat muzyczny wprowadziły nas Katarzyna Adamczyk, Katarzyna Dubaniowska oraz Marzena Michalczyk-Tylek. Do świata poezji zaprosił nas Konrad Obrok.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji: