Świat na korze malowany z rzeźbą w tle / Filia w Płazie

Świat na korze malowany z rzeźbą w tle - spotkanie z Edwardem Dudą i Aleksandrem Majerskim

W piątkowe popołudnie 13 października w Filii w Płazie mieliśmy okazję spotkać się z artystami – Edwardem Dudą i Aleksandrem Majerskim. Prace obu panów gościły w płaziańskiej bibliotece przez kilka ostatnich tygodni, a spotkanie stało się doskonałą okazją do wymiany wrażeń i dyskusji nad procesem tworzenia. Drewno, kamień i kora to materiały z którymi pracują zaproszeni artyści. Znaleziony płat kory może być inspiracją i początkiem czegoś co widzi w nim tylko Edward Duda. Jak sam mówi, nie jest w stanie wykonać kopii swojego obrazu, bo nie ma dwóch takich samych kawałów kory. Rzeźbienie w kamieniu czy drewnie to niejednokrotnie ciężka praca w której nie ma miejsca na pomyłki. Efekt końcowy potrafi zaskoczyć samego twórcę, a na odbiorcach wywiera niezapomniane wrażenie.

Wystawa jeszcze kilka dni będzie dostępna dla odwiedzających – zapraszamy.