Koncert “Pod niebem Paryża”/ Filia w Luszowicach

Koncert Andrzejkowy

Koncert Andrzejkowy “Pod niebem Paryża”

Już w czwartek 23 listopada o godz. 17:00 zabrzmi w bibliotece w Luszowicach piosenka francuska. Przed publicznością wystąpi pięcioro artystów.

Bernadetta Ćwierzyk – romanistka, wieloletnia nauczycielka języka francuskiego, tłumaczka i pilotka wycieczek. Talenty językowe (zna język francuski i włoski) łączy z zamiłowaniem do śpiewania. Od 12 lat śpiewa w cyklu spotkań Piosenka Odkopana w Jaworznie. Obecnie również prowadzi te spotkania. Organizatorka koncertów i wieczorków z piosenką francuską i włoską.

Halina Darkowska – pedagog i nauczycielka muzyki. Od 40 lat związana z życiem kulturalnym Jaworzna. Organizatorka imprez i jurorka konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Wokalistka Piosenki Odkopanej.

Maria Kramarczyk – śpiewa i gra na gitarze basowej. Współpracuje muzycznie z wieloma zespołami. Obecnie wokalistka zespołu Senior Singers w Chrzanowie i Piosenki Odkopanej w Jaworznie.

Andrzej Machaj- muzyk z ogromnym stażem i doświadczeniem. Gra na instrumentach klawiszowych. Jest kierownikiem muzycznym Piosenki Odkopanej. Prowadzi swój zespół Turbo Band.

Grzegorz Zagórski – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Od kilku lat uczestniczy w różnych projektach muzycznych takich jak: Kraina łagodności z zespołem Bractwo Wiecznego Natchnienia; muzyka świata – z zespołem Nivel; Sacro Jam Session – katolicki projekt muzyczny powstały z połączenia muzyki jazzowej z muzyką sakralną. Grzegorz Zagórski jest również twórcą autorskiego projektu muzycznego -Accoustic Group z szeroko rozumianą muzyką jazzową.

Scroll to Top