Październik w bibliotece w Pogorzycach – relacja

Jesienne zajęcia edukacyjne w bibliotece w Pogorzycach rozpoczęliśmy od poszukiwania odpowiedzi – w jaki sposób ludzie radzili sobie bez oświetlenia ?

Podczas zajęć w Klubie Małych Odkrywców poznaliśmy różne sposoby na rozjaśnianie ciemności: od prehistorycznego łuczywa i pochodni, poprzez wynalezienie żarówki aż do lampy naftowej i elektrycznej.
Zajęciom towarzyszyła zabawa w wymyślanie rzeczy, które można robić, kiedy nie ma światła.
Uzupełnieniem były kreatywne warsztaty plastyczne, podczas których powstały kolorowe jesienne lampiony ze słoików.

Zajęcia z cyklu Kreatywnie w bibliotece: zabawy igłą i nitką cieszą się coraz większym powodzeniem. Po pierwszych próbach wykonania podstawowych ściegów dzieci z łatwością uszyły  jeżyka – maskotkę wykorzystując kolorowy filc i ozdobne nici.

W październiku gościliśmy ponownie w bibliotece Dziecięcą Drużynę Pożarniczą działająca przy OSP w Pogorzycach. Druhowie przeprowadzili cykl zabaw i gier o tematyce przeciwpożarowej a następnie dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przy współpracy z biblioteką w Pogorzycach.