Sekretne życie pszczół/Filia w Luszowicach

Pszczela ekologia

Sekretne życie pszczół / „Na tropie Świerszczyka”


Pszczela ekologia była tematem zajęć zorganizowanych w bibliotece w Luszowicach. Na miodowe spotkanie z pszczołami zaproszono drugoklasistów z SP w Luszowicach. Zajęcia przygotowano we współpracy z p. Dorota Plutą, nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego.


Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki o pszczołach. Okazało się, że uczniowie sporo wiedzą na temat tych pożytecznych owadów. Prezentacja multimedialna pozwoliła im na pogłębienie wiedzy. Dzięki niej uczniowie mogli zajrzeć do ula, by poznać sekretne życie pszczół. Poznali znaczenie słowa “pasieka”, które kojarzyło im się z pszczelim osiedlem. Z kolei ul przypominał im królestwo, w którym obowiązuje hierarchia i w którym każda pszczoła ma swoje zadanie. Na czele tego organizmu stoi królowa matka.

Drugoklasiści dowiedzieli się również, jak powstaje miód.

Finałem zajęć było “małe co nieco”. Dzieci mogły degustować miodowy przysmak. W prezencie otrzymały kawałek woskowego plastra, który jest niezbędny do produkcji miodu.

Zajęcia zorganizowano w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu “Na tropie Świerszczyka”.

Dziękujemy p. Bogumile Godyń za wypożyczenie akcesoriów pszczelarskich.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top