Tajemnice Krakowa. Dom pana Bałuckiego – podsumowanie projektu I LO i UTW w Chrzanowie / relacja

Relacja z podsumowania projektu​

3 listopada 2023, o godz. 17:00 odbyło się podsumowanie projektu uczniów  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie.

Uczniowie liceum oraz słuchacze UTW wystawili spektakl „Tajemnice Krakowa – Dom pana Bałuckiego” w reżyserii Marcina Kobierskiego.

Spektakl to kompilacja dzieł komediopisarza. Zaczyna się współcześnie. W dawnym domu młodopolskiego pisarza, starej kamienicy na ulicy Floriańskiej w Krakowie, mieszkanie wynajmują studentki (role obsadzone są przez uczennice I LO). Nieoczekiwanie pojawiają się tam duchy przeszłości (seniorzy z UTW), postaci ze sztuk Michała Bałuckiego.

Wystawie towarzyszył wernisaż wystawy fotograficznej ilustrującej realizację projektu, autorstwa Dominiki Biercy-Galos.

W sztuce wystąpili:
AURORA: Teresa Bigaj
JANINA: Alicja Krysztoforska
FLORA: Anna Stryczek
PETRONELA: Halina Halota
BAJKOWSKI: Tadeusz Dąbek
LECHICKI: Włodzimierz Grochal
LEONIDAS: Edward Górecki
KAMILA: Zofia Kozioł
NATALIA: Daria Sady
IDALIA / czytała: Ewelina Deluga
JULIUSZ: Maciej Jamrozik