Akustycznie z wielkim sercem dla WOŚP

Już 27 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawita także do Biblioteki!

Orkiestra w tym roku gra dla dorosłych i dla dzieci. Leczymy nasze płuca po pandemii, dlatego 32.Finał WOŚP dedykowany będzie zakupowi sprzętu diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc u pacjentów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Będziecie mogli wziąć udział w niesamowitym koncercie, którego wykonawcy i atmosfera 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiorą Was w niezapomnianą muzyczną podróż.

Kto dla Was zagra?

Marzena Michalczyk-Tylek & Michał Noworyta & Jakub Pałącarz

Marzena Michalczyk-Tylek

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Ukończyła z wyróżnieniem klasę śpiewu solowego
w PSM II st. im. Mieczysława Karłowicza. Bierze udział w licznych przedsięwzięciach zarówno muzycznych jak i teatralnych. W roku 2016 wzięła udział w spektaklu “Amadeus” gdzie rolę Konstancji Mozart odgrywała wśród takich osobistości jak Jerzy Glybin, Mateusz Znaniecki czy Grzegorz Eckert.
Laureatka Śląskiego Konkursu Wokalnego: 2014 – III miejsce, 2016 – II miejsce.
Wyróżnienie podczas przesłuchań makroregionalnych CEA we Wrocławiu 2016.
Perła Powiatu Krakowskiego 2012. Od 2011 roku współpracuje z licznymi agencjami artystycznymi, zespołami, muzykami, solistami, ośrodkami kultury czy kościołami.
Koncertuje z szerokim wachlarzem repertuarowym m.in od 8 lat nieprzerwanie wykonuje utwory Anny German w całej Polsce. Z tym programem zagrała już ponad 150 udanych koncertów!

Michał Noworyta

Pianista, wokalista, organista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Student Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Zainteresowany głównie średniowiecznymi źródłami muzyki nowszej, modalnością, recepcją monodii chorałowej Kościoła rzymskiego.
Naukowo zajmuje się filozofią późnego średniowiecza, szczególnie początkami Uniwersytetu Krakowskiego i polską filozofią XV wieku, a także implementacją średniowiecznych wzorców filozoficznych we współczesnym świecie.
Z zamiłowania czytelnik Tolkiena, Lema, wszelkiej literatury fantasy i science fiction.

Jakub Pałącarz

Skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, kierownik sekcji skrzypiec w PSM I i II st. w Oświęcimiu.

STORO

Paweł Storożyński to prawdziwy rockman na polskiej scenie muzycznej.
Wychowany we Francji, mieszkający obecnie w Polsce. Były koszykarz, wokalista, kompozytor, autor tekstów, półfinalista programu ,,Must be the Music”.
Lider zespołu STORO, występuje na najważniejszych muzycznych wydarzeniach w Polsce, m.in. Top of the Top Sopot Festival, Fryderyki, Lato na Maxxa z RMF Maxx.
Muzyka STORO łączy w sobie elementy hard rock’ a oraz glam metalu. Wspólnym mianownikiem melodyjnych utworów STORO zawsze pozostaje mocna rockowa sekcja oraz nisko zestrojone, przesterowane gitary.

Kasia, Artur Likus & przyjaciele

Kasia, Artur Likus