Zostań Dawcą szpiku

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Fundacja DKMS z Warszawy wspólnie zapraszają na akcję rejestracyjną.

28 stycznia 2024 (niedziela) przyjdź na ul. Władysława Broniewskiego 4 w Chrzanowie w godz. 10:00-18:00.

W budynku MOKSiR, w sali nr 3 (sztab WOŚP) otrzymasz możliwość rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku (krwiotwórczych komórek macierzystych).

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, ze ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku – i Ty możesz uratować komuś życie.

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące oddawania komórek macierzystych i działalności Fundacji DKMS.

2024_01_28 plakat S