Lora Zavadetska / Jestem kobietą: jestem silna, jestem wolna, jestem twórcza

Wystawa "Jestem kobietą: jestem silna, jestem wolna, jestem twórcza"

Chrzanowski Dzień Kobiet 2024 jest wyjątkowym wydarzeniem, które niesie nie tylko inspirację, ale także możliwość odkrywania talentów lokalnych artystów. Tak właśnie wpisuje się w ten event wystawa prac utalentowanej artystki, Lory Zavadetskiej.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki oraz osoby poszukujące inspiracji. To doskonała okazja, by przekroczyć granice codzienności i zanurzyć się w świecie pełnym kolorów, emocji i wyobraźni.

WYSTAWA czynna: 2.03 - 30.04.2024

MBP, ul. Władysława Broniewskiego 10C

fot. Agnieszka Kęska

Lora Zavadetska

Urodzona w Charkowie, swoje dzieciństwo spędziła w tej malowniczej części Ukrainy. Po podjęciu decyzji o studiowaniu na Narodowym Uniwersytecie Technicznym, przeniosła się do Zachodniej Ukrainy. Studiowała tam na Wydziale Geologii, Geodezji i Kartografii, rozwijając swoje zainteresowania naukowe.

Zmiana miejsca zamieszkania okazała się kluczowym momentem w życiu Lory. Wraz z mężem, który jest plastykiem, przeniosła się do Lwowa, gdzie wspólnie prowadzą rodzinny biznes, specjalizując się w tworzeniu wyrobów kowalskich
o wyjątkowej formie artystycznej. Mąż Lory pełni rolę nie tylko partnera życiowego, ale również krytyka i mistrza, wspierającego ją w jej artystycznej podróży.

Lora przez długi czas eksplorowała świat sztuki, koncentrując się głównie na rysunku ołówkiem. Jej marzeniem było jednak sięgnięcie po medium stosowane przez flamandzkich mistrzów. Pierwsze sztalugi i farby olejne otrzymała od przyjaciół, co stało się punktem zwrotnym w jej karierze artystycznej.

Artystka przyznaje, że choć nie jest zawodowcem, to dla niej sztuka jest całym jej życiem. Jej głównym mottem jest “używam farb – piszę uczuciami!” W swej twórczości kładzie nacisk na to, aby jej prace rezonowały z ludzkimi duszami i pobudzały pragnienie piękna. Lora nieustannie poszerza swoje horyzonty, czytając, podróżując i zgłębiając różne techniki malarskie, zawsze dążąc do perfekcji.

“W swoich pracach chcę wnieść harmonię, piękno, życzliwość, pozytywną energię, miłość, szczęście i dobre samopoczucie, również w kontekście agresji na Ukrainę. Jestem wdzięczna że otrzymałam wsparcie w Polsce”.

Scroll to Top