Zajęcia edukacyjne w styczniu – filia w Pogorzycach

Skąd się bierze papier ? Jak wiele jest jego rodzajów i co można z niego zrobić ? Nad takimi pytaniami głowili się uczestnicy styczniowego spotkania Klubu Małych Odkrywców.

KLUB MAŁYCH ODKRYWCÓW to cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-12 lat. W trakcie zajęć dzieci poznają m.in. historię różnych przedmiotów, urządzeń, miejsc i potraw. Spotkanie rozpoczęliśmy do kreatywnych zabaw i gier, dzięki którym rozruszaliśmy umysły i wyobraźnię.
Poznając historię papieru przypomnieliśmy sobie pomysły na recykling. Dlatego, podczas zabawy plastycznej postanowiliśmy wykonać kolorowe budki dla ptaków z kartonowych rolek po papierze toaletowym.

W ramach cyklu ZABAWY IGŁĄ I NITKĄ  łączymy czytanie z  nauką szycia. Wystarczy poszukać inspiracji w książkach,  wykonać własny projekt, a potem go uszyć ! Proste, prawda ? Nasze zajęcia zaczęliśmy od poznania zasad projektowania.
Sporo czasu zajęło obmyślenie wzoru – tutaj z pomocą przyszły książki, w których aż roiło się od różnych dziwnych stworów i ich niesamowitych przygód.
Potem przyszedł czas na narysowanie projektu, wybranie tkanin, dodatków krawieckich i omówienie wzorów. Na koniec zostało nam jeszcze trochę czasu na poznanie i ćwiczenie nowego ściegu, który na pewno przyda się podczas kolejnych zajęć.  

Scroll to Top