#SMAK #KOBIETA CHRZANOWSKI DZIEŃ KOBIET 2024 – relacja

Co roku jest Was z nami więcej!

Chrzanowski Dzień Kobiet to wspaniałe wydarzenie organizowane z myślą o wszystkich kobietach. W tym roku odbył się
2 marca. Już od godziny 15:00 licznie zgromadzeni uczestnicy (bo nie tylko kobiety odwiedziły w tym dniu naszą bibliotekę!), mieli okazję do wzięcia udziału w różnorodnych atrakcjach, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was.

W całej przestrzeni biblioteki rozstawione były liczne stoiska warsztatowe, rękodzielnicze oraz miejsca do konsultacji z ekspertami z dziedziny makijażu, fryzjerstwa, stylizacji czy pielęgnacji. Można było skorzystać z sesji zdjęciowych, wziąć udział w warsztatach, degustacjach czy wymienić ubrania podczas akcji SWAP. Dzieci mogły skorzystać ze strefy dziecka, gdzie odbywały się warsztaty plastyczne, plecienie warkoczyków, malowanie tatuaży oraz zabawa na podłodze interaktywnej.

Na parterze, w Dziale Promocji, odbywała się sesja zdjęciowa “Kolorowe Boho”, gdzie uczestniczki mogły poczuć się jak prawdziwe Indianki, Słowianki czy mieszanki kultur peruwiańskich. Charakteryzacja włosów i makijażu, zaprojektowana specjalnie do tej sesji, przez Martę Pietrzyk odzież, sprawiały, że można się było poczuć wyjątkowo.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 16:00, po którym nastąpił słodki poczęstunek w postaci tortu z Cukierni “Melba”. A później odbywały się różnorodne atrakcje, w tym pokaz parzenia herbaty przez Joannę Brodzik, pokaz tańca na szpilkach Power Studio, wernisaż wystawy Lory Zavadetskiej “Jestem kobietą: jestem silna, jestem wolna, jestem twórcza” , prowadzony przez Agnieszkę Kęskę, pokaz stylizacji Marty Pietrzyk, warsztaty zorganizowane przez Fundację Sama Mama .

Nie zabrakło także dźwięków retro, gdy zespół Retro Groove Masters zabrali uczestników w podróż przez hity lat 70., 80. i 90. Nogi same rwały się do tańca! Pokaz tańca Zespołu Tańca Shakti podbił serca widzów swoim profesjonalizmem i energią.

O godzinie 19:00 odbyło się wyjątkowe spotkanie z Joanną Brodzik, znaną aktorką i autorką książki “Umami. Opowieści i przepisy”, które prowadziła Olga Nowicka. To była niezwykła okazja do bliższego poznania fascynującej osobowości oraz do zdobycia inspiracji i wiedzy.

Na zakończenie odbyło się losowanie bogatych nagród, które stanowiło doskonały akcent zakończenia tego wyjątkowego dnia pełnego zabawy i wzajemnej integracji. Chrzanowski Dzień Kobiet okazał się nie tylko okazją do rozrywki, ale przede wszystkim do budowania silnych więzi społecznych i wsparcia.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zdjęcia: Marta Pietrzyk, Karol Wójtowicz, Agnieszka Kęska, Olga Nowicka,
Natalia Weżgowiec

Partnerzy: