Z sercem nie ma żartów/ Filia w Luszowicach

Luszowicki Dzień Kobiet

Występ kabaretowy Otwartej Grupy Literacko-Muzycznej Gustawa oraz konkurs na najbardziej oryginalne nakrycie głowy – to dwa punkty imprezy zorganizowanej w bibliotece w Luszowicach z okazji Dnia Kobiet. Impreza przyciągnęła tłumy. Było wesoło.

Otwarta Grupa Gustawa działa przy MBP w Chrzanowie w ramach Akademii Słowa. Jej kierownikiem literackim jest Gustaw Czerwik, znakomity poeta i prozaik. Członkowie zespołu to studenci UTW w Chrzanowie oraz inne osoby o zacięciu aktorskim. Grupa ma charakter otwarty. Artyści zaprezentowali niezwykle ambitny program kabaretowy pt. „Miłosne ablacje” nawiązujący do Kabaretu Starszych Panów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Występ miał charakter prapremiery. Nie był do tej pory pokazywany publicznie.

Wiele emocji wzbudziła druga część imprezy, a mianowicie konkurs na najbardziej oryginalne nakrycie głowy. Niektóre panie wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością projektując i konstruując niesamowite kapelusze, czapki, turbany… Trudno się zatem dziwić, że jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdy przyszło wybrać najbardziej oryginalne nakrycia głowy. Trzeba było przyznawać nagrody ex eaquo.

Na szczęście prezentów nie zabrakło. Nagrody były bardzo bogate. Ufundowali je – obecni na imprezie – Burmistrz Chrzanowa- Robert Maciaszek; Radny Województwa Małopolskiego – Rafał Kosowski; Sołtys Bartłomiej Pająk; Dorota Lis – przyjaciółka Biblioteki oraz Barbara Dudek, Małgorzata Grygierczyk i Prakseda Kasprzyk z KGW „Luszowianki”.

W imieniu własnym oraz wszystkich Pań gorąco dziękuję za ofiarowane upominki. Dziękuję również Alinie Sułek, Dyrektor SP w Luszowicach, za bezcenną pomoc w organizacji spotkania.