ADOPCJA ROŚLIN – nadal trwa! Przedłużamy do 27 kwietnia!

Przedłużamy o tydzień!

W dniach 20 – 27.04 trwa eko-akcja ADOPCJA ROŚLINczyli przynieś, wymień, podziel się, oddaj niechciane, zaadoptuj… zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Ziemi

Dzień przed planowanym rozpoczęciem adopcji roślin, odwiedzili nas specjalni goście – mali ekolodzy ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Trzebini, pod opieką  Barbary Potery. Nie przybyli z pustymi rękami – przywieźli ze sobą roślinki, a w zamian zaadaptowali sadzonkę dęba, który posadzą przed szkołą. Będziemy tam zerkać co jakiś czas, czy pięknie rośnie 🙂

A my w dalszym ciągu zachęcamy do przybywanie do biblioteki i nadawania nowego życia swoim roślinom – oddaj te, którymi nie możesz się już zająć! W zamian, znajdź nowe rośliny, które idealnie pasują do Twojego wnętrza, gustu i stylu życia, i zaadoptuj je!

Wybierz roślinę, która Cię urzekła. Rośliny doniczkowe nie tylko ozdabiają nasze przestrzenie, ale także są naszymi naturalnymi pomocnikami w oczyszczaniu powietrza w domach. Rośliny ogrodowe nadadzą im nowego piękna. Ich obecność sprzyja relaksowi i poprawia nastrój.

Rośliny można zostawiać w bibliotece w wyznaczonym “Kąciku Adopcyjnym” w godzinach otwarcia.

Daj swoim roślinom drugie życie, a jednocześnie pomóż innym cieszyć się ich pięknem!