Dzień delfina/ Filia w Luszowicach

Z pełną parą wystartował w luszowickiej bibliotece w teatrzyk lakowy. Pierwszy spektakl dedykowano przedszkolaczkom z SP w Luszowicach. Dzieciak obejrzały spektakl o narodzinach przyjaźni między chłopcem i delfinkiem. Zajęcia zorganizowano z okazji Dnia Delfina.

Przedstawienie powstało na podstawie autorskiego scenariusza, który powstał w bibliotece.

Emocji było co niemiara, bowiem dla większości przedszkolaków był to pierwszy kontakt z tego typu teatrem. Lekcja miała również charakter dydaktyczny
Dzieci miały możliwość zabawy pacynkami i poznania, jak działają jedne z najprostszych lalek teatralnych. Dowiedziały się także trochę o życiu tych morskich ssaków.

Finałem zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaki wyżywały się twórczo wykonując techniką wydzieranki plakaty delfinów.

Zajęcia przygotowano we współpracy z Moniką Kasprzycką, nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego.

Dziękuję Adamowi i Wojciechowi Obrokom z firmy „WOJCARS” za pomoc w zakupie pacynek oraz Edmundowi Szczepinie za wykonanie fantastycznego parawanu teatralnego.