Dzień Strażaka w Bibliotece – zobacz relację

Działo się!

27 kwietnia obchodziliśmy Dzień Strażaka w Bibliotece.

8 PDH “Widmo” im. Kamyka (Hufiec ZHP Chrzanów), Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie oraz Biblioteka zorganizowały wydarzenie, które stworzyło okazję dla wszystkich chętnych, aby poczuć się jak prawdziwy strażak.

Na miejscu można było podziwiać pokazy strażackie, uczestniczyć w warsztatach ekologicznych oraz zdobywać podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Jednym z punktów programu było również spotkanie z doświadczonymi strażakami, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz odpowiadali na nurtujące pytania. Nie zabrakło również fotobudki strażackiej!

Dla najmłodszych uczestników w Oddziale dla dzieci odbywały się różnorodne zajęcia dostosowane do ich wieku. Głośne czytanie, film dla dzieci oraz sesja foto w hełmach strażackich były tylko niektórymi z atrakcji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych.

Odbywał się również pokaz węzłów strażackich, który przyciągał wielu zainteresowanych.

Niezaprzeczalnym punktem programu była pozorowana akcja ratownicza oraz zajęcia pożarnicze, podczas których uczestnicy mieli okazję bliżej zapoznać się z wyposażeniem strażackim oraz poznać podstawowe techniki działania w przypadku zagrożenia pożarowego.

Na koniec odbył się kominek harcerski, czyli śpiewanie piosenek harcerskich oraz pląsy harcerskie.

Dzięki zaangażowaniu i serdeczności wszystkich uczestników, wydarzenie to było świetną zabawą!

A oto fotorelacja: