Marzec w oddziale dla dzieci – zobaczcie, co się u nas działo!

Miło było Was widzieć!

Tegoroczny marzec był dla nas wyjątkowo łaskawy – przyniósł słońce, zieleń, ciepło… wiosnę. W oddziale dla dzieci było równie barwnie – zresztą zobaczcie sami!

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

W tym miesiącu nasze spotkanie było przedłużeniem przyjemności czytania książki “Wyspa Strażnika Burzy” autorstwa Catherine Doyle. Przy aromatycznej herbacie, przeanalizowaliśmy wspólnie fascynującą historię, która wydarzyła się pewnego lata na skrywającej pewną tajemnicę wyspie Arranmore…

DKK dla dzieci – Czytanie na dywanie

Omawiana w tym miesiącu książka Liliany Bardijewskiej pt. “Moje – nie moje” to współczesna opowieść o brzydkim kaczątku – o pięknym, pożądanym przez wszystkich złotym jaju, z którego wykluwa się nieurodziwe pisklę, więc każdy się go wypiera. Malec, przygarnięty przez kangura, dorasta jednak, piękniejąc z dnia na dzień. Ta opowieść była inspiracją do tematu natury i jajka, a także do wykonania uroczej pracy plastycznej, stworzonej za pomocą kolorowego piasku.

Strefa Młodego Naukowca

Zajęcia skupiające małych naukowców i tym razem niosły ze sobą duży ładunek nowej wiedzy. Nie zabrakło kart pracy, fascynujących eksperymentów i dokładnej analizy budzącej się do życia, wiosennej natury. Na końcu zrelaksowaliśmy się przy wielkanocnej pracy plastycznej.

Siesta i Fiesta

W tym miesiącu nie tylko muzycznie powtórzyliśmy wiedzę z ostatnich zajęć, ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się mnóstwa nowych rzeczy, a to wszystko w wielkanocnym klimacie! Z pomocą przyszły nam fiszki, barwne pisanki pomogły zapamiętać hiszpańskie nazwy kolorów, a praca plastyczna przedstawiająca un pollito dentro de un huevo pomogła utrwalić nowe słówka.

Zielona wiosna – ekowarsztaty rodzinne

W marcu odbyły się u nas ekologiczne warsztaty poprowadzone przez panią Katarzynę Żak ze Stowarzyszenia Zielony Chrzanów. Dzieci własnoręcznie ozdobiły doniczki pozyskane metodą upcyklingu, a następnie, dzięki wsparciu finansowemu Wodociągów Chrzanowskich, zasadziły i zabrały ze sobą kolorowe bratki.

Do zobaczenia w kwietniu, który przyniesie nam nowe doświadczenia i wiedzę!

Scroll to Top